Najlepšie farby a fixky na maľované kamene

Moja prvá skúsenosť s farbami na kamene a čo ma to naučilo

O veselých kameňoch počula už takmer každá mamička. Vždy na prechádzke s deťmi nenápadne pozorujeme malé maľované kamienky. Tej radosti v detských očiach keď sa nám podarí nejaký veselý kameň nájsť sa nevyrovná nič na svete. Jedine tak následná radosť, keď môžu deti opäť kamienok skryť. Ak neviete čo sú to maľované kamene alebo ako sa zapojiť, prečítajte si viac informácii tu. V tejto časti by som sa viac chcela venovať farbám vhodným na maľované kamene.

Keď som sa dopočula o tejto hre, hneď som vedela, že to chcem s deťmi skúsiť. Deti boli samozrejme hneď nadšené a keďže nebývame ďaleko od rieky, vybrali sme sa na hľadanie kamienkov. Poviem vám, nájsť pekné kamienky na maľovanie je ťažšie ako som si myslela.

Keď sme mali niekoľko kamienkov nazbieraných, doma som deťom povyťahovala fixky a temperové farby ktoré sme mali doma. Moje dve deti sa do farbenia vložili naplno a samozrejme farba nebola len na kamienkoch :). Nevadí, na to som bola pripravená a odporúčam aj vám použiť staré noviny ako „podložku“ pod kamene a farby.

Ako som neskôr zistila, obyčajné fixky a temperové farby boli chyba. Kamienky sme rozniesli a na druhý deň začalo pršať. Keď sme išli na ďalší deň po daždi na prechádzku skontrolovať naše kamienky, či ich niekto našiel, už nevyzerali ako veselé kamene, skôr mi pripomínali smutné kamene, viete ako to myslím…

Preto som sa následne rozhodla si zistiť o maľovaní na kamene viac. Hľadala som farby, ktoré sú určené na maľovanie kameňov a vydržia aj dážď. Preto je najväčšiu podmienkou pri výbere aby boli farby vodeodolné. Rada sa s vami podelím o tom, na čo som prišla, čo by mala ideálna sada na maľovanie kameňov obsahovať a ktorý set je podľa mňa najlepší.

Čo by mal obsahovať kvalitný set na maľované kamene?

Na dosiahnutie dokonalých maľovaných kamienkov budete potrebovať, ako som už spomínala, vodeodolné farby na kamene a akrylové fixky na kamene. Pomocou farieb nanesiete väčšie farebné plochy a fixkami doladíte potrebné detaily. Najlepšie je si kúpiť oficiálnu sadu na maľovanie kameňov, ktorá by mala obsahovať:

Vodeodolné farby so štetcom

Pri výbere farieb na maľovanie kameňov sa nezabudnite uistiť, že sú vodeodolné. Vaše veselé kamienky budú putovať po svete a je potrebné aby vydržali v každom počasí.

Kvalitné akrylové fixky na kamene

Akrilové fixky vám pomôžu doladiť detaily na vašich kamienkoch aby boli dokonalé. Pomocou fixiek tiež môžete napísať text na zadnú stranu kameňa.

Sadu ploských oblých kamienkov

Správna sada na maľovanie by mala obsahovať aj kamienky. Možno sa čudujete, ale nájsť vhodné kamienky na maľovanie nemusí byť také jednoduché ako sa zdá.

Odporúčam tento set vodeodolných farieb a akrylových fixiek na kamene.

Výber spomedzi dostupných akrylových fixiek a vodeodolných farieb je takmer nekonečný. Pri mojom prieskume dostupných možností som vybrala to najlepšie. Set na veselé kamene od DYDY je podľa mňa najlepšou voľbou na maľovanie kameňov. Obsahuje akrylové fixky na kamene aj vodeodolné farby a dokonca aj niekoľko oblých kamienkov. Výhodou tohto setu je, že obsahuje viacero farieb, na rozdiel od iných sád na maľovanie, ktoré majú len základné farby.

Maľovanie na kamene - veselé kamene - akrylové fixky na kamene, farby na kamene
Sada veselé kamene na maľovanie na kamene

Toto je môj príbeh ako som vyberala farby na maľovanie kameňov a moje odporúčanie na naozaj skvelé farby na kamene. Ja na ne nedám dopustiť a hneď po vyskúšaní prvej sady mojím deťom priniesol Ježiško každému vlastný set. 🙂 V každom prípade vám prajem veľa zábavy pri maľovaní veselých kamienkov.